Aktar Diyarı | Türkiye'nin Güvenilir Online Aktarı

Menü

18.10.2018

Neden butik yağ ve su tercih etmelisiniz?Neden Butik Üretim Bitki Suyu ?

Paketlenmiş bitki sularının  üretim ve son kullanım tarihleri belli olsada; hangi yılın mahsülü olduğu ve ne şartlarda raf ve depolarda bekletildiği ne şartlarada sevk edildiği  belli değildir.Taşıma şekli ,ortam sıcaklığı ve aydınlığı , ambalaj şekli, raf ve depolarda bekleme süreçleri ,seyreltme işlemi  veya katkı konup konulmadığı bitki suyundan beklenen verimliliği çok ciddi düşürür . Damıtımı yapılmış bitkinin  posası alınıp sulandırılarak 3,4 defa daha damıtma işlemi yapılabilmekte her defasında bitki etkin madde değeri düşsede bunun adı bitki damıtma suyu diye satılabilmektedir. Bazende yağı için sıkımı yapılan bitkiler damıtılarak su elde edilemekte , bu sularda da bitkinin yağ özü çok az bulunmaktadır.Ruhsat ve üretim denetlemelerinde bitki etken maddesi değerine bakılmaz , yabancı katkı varmı yokmu ona bakılır yani her seferinde bitki posasını damıtsanız bile sağlığa aykırı bir şey yoktur ama bitkiden beklenen fayda da yoktur.Sektörel tecrübemize göre bizimde sattığımız bir çok önemli markanın bitki sularında verimlilik bazen sıfıra yakın olmaktadır.

Bundan dolayı dönemsel ve mevsiminde bitki satın alması tarafımızdan yapılarak , damıtma işlemi Sefer Yasemin firmasının Manisa tesislerinde yapılmaktadır. 30-60 günlük periyotlarda hedef pazar araştırması yapılarak taze ,az ve butik üretim ile bitkiden en fazla ve katkısız saf  verimlilik hedeflenmektedir.

Taze mahsül, tek seferlik damıtma ile katksız %100 saf bitki suyu raf ve depolarda beklemeksizin Aktar Diyarı güvencesiyle  size sunulmaktadır.

 

Neden Butik Üretim Bitki Yağı

Paketlenmiş bitki yağlarının  üretim ve son kullanım tarihleri belli olsada; hangi yılın mahsülü olduğu ve ne şartlarda raf ve depolarda bekletildiği ne şartlarda sevk edildiği  belli değildir.

Taşıma şekli, ortam sıcaklığı ve aydınlığı, ambalaj şekli, raf ve depolarda bekleme süreçleri, seyreltme işlemi  veya katkı konup konulmadığı yağdan beklenen verimliliği çok ciddi düşürür .

Sıkımı  yapılmış bitkinin  posası alınıp sulandırılarak 3,4 defa daha sıkma  işlemi yapılabilmekte her defasında bitki etkin madde değeri düşsede bunun adı bitki yağı diye satılabilmektedir.

Ruhsat ve üretim denetlemelerinde bitki etken maddesi değerine bakılmaz, sağlığa aykırı katkı var mı yok mu ona bakılır yani her seferinde bitki posasını damıtsanız bile sağlığa aykırı bir şey yoktur ama bitkiden beklenen fayda da yoktur.

Sektörel tecrübümize göre bizimde sattığımız bir çok önemli markanın bitki yağlarında verimlilik bazen sıfıra yakın olmaktadır.

En önemli unsurda ticari kaygılar ile seyreltilmiş yağlardır. her bitkiden çıkan yağ oranı farklıdır. Bitkinin kilogram fiyatı 1000  birim ise 10 kilo bitkiden 100 gr yağ çıkıyorsa bu yağın 100gr fiyatının 100 birim satılması şu anlama gelir 20/1 oranın da seyreltilmiş demektir .

Bundan dolayı dönemsel ve mevsiminde Bitki satın alması tarafımızdan yapılarak, sıkma  işlemi Sefer Yasemin firmasının Manisa tesislerinde yaptırılmaktadır. 30-60 günlük periyotlarda hedef pazar araştırması yapılarak taze, az ve butik üretim ile bitkiden en fazla ve katkısız saf  verimlilik hedeflenmektedir.

Taze mahsül, tek seferlik damıtma ile katksız %100 saf bitki yağı  raf ve depolarda beklemeksizin aktar diyarı güvencesiyle size sunulmaktadır.