Sepetim

Kapat
  • Alışveriş sepetiniz boş!

Kebabiye

Kebabiye 1 kg Genel Özellikler Kebabiye karabibere çok benzeyen daha çok Endonezya, Hindistan bölgelerinde yetişen kuyruk gibi bir uzantısı olduğu için kuyruklu biber olarak da adlandırılan kababiye bitkisinin kurutulmuş meyvelerine denir.Ülkemizde yetişmez. Tropikal bölgelerde, Uzakdoğu ve Güney Asya'da bulunur. Günümüzde Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetiştirilmeye başlanan karabibar cinsi bir ağaçtır. Salkım halinde yetişen meyvelerinin Üzeri buruşuk, açık siyah renkte ve 3-5 mm. büyüklüğündedir. ağacı ise 10-20 m. büyüklüğündedir. Yaprakları ince-uzun ve karşılıklı parçalıdır. Kışın yapraklarını dökmez. Yaş iken toplanan, gölgede kurutulup saklanan, mentollü nefes açıcı bir tadı olan ağaçtır. Kullanım Şekli  Yemeklere ve köfte yaparken çeşni olarak katılabilir. Tohumlar ağızdan çiğnenerek kullanılabilinir. 1 su bardağı bal şerbetine 2-3 gr. Kebabiye tozu katılıp içilebilir. Kebabiye karabiber gibi havanda ezilerek kullanılır. Bal ile karıştırılır. Kebabiye çayı yap..

240,00TL

Kebabiye 100 Gr Genel Özellikler Kebabiye karabibere çok benzeyen daha çok Endonezya, Hindistan bölgelerinde yetişen kuyruk gibi bir uzantısı olduğu için kuyruklu biber olarak da adlandırılan kababiye bitkisinin kurutulmuş meyvelerine denir.Ülkemizde yetişmez. Tropikal bölgelerde, Uzakdoğu ve Güney Asya'da bulunur. Günümüzde Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetiştirilmeye başlanan karabibar cinsi bir ağaçtır. Salkım halinde yetişen meyvelerinin Üzeri buruşuk, açık siyah renkte ve 3-5 mm. büyüklüğündedir. ağacı ise 10-20 m. büyüklüğündedir. Yaprakları ince-uzun ve karşılıklı parçalıdır. Kışın yapraklarını dökmez. Yaş iken toplanan, gölgede kurutulup saklanan, mentollü nefes açıcı bir tadı olan ağaçtır. Kullanım Şekli  Yemeklere ve köfte yaparken çeşni olarak katılabilir. Tohumlar ağızdan çiğnenerek kullanılabilinir. 1 su bardağı bal şerbetine 2-3 gr. Kebabiye tozu katılıp içilebilir. Kebabiye karabiber gibi havanda ezilerek kullanılır. Bal ile karıştırılır. Kebabiye çayı y..

36,00TL

Kebabiye 250 Gr Genel Özellikler Kebabiye karabibere çok benzeyen daha çok Endonezya, Hindistan bölgelerinde yetişen kuyruk gibi bir uzantısı olduğu için kuyruklu biber olarak da adlandırılan kababiye bitkisinin kurutulmuş meyvelerine denir.Ülkemizde yetişmez. Tropikal bölgelerde, Uzakdoğu ve Güney Asya'da bulunur. Günümüzde Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetiştirilmeye başlanan karabibar cinsi bir ağaçtır. Salkım halinde yetişen meyvelerinin Üzeri buruşuk, açık siyah renkte ve 3-5 mm. büyüklüğündedir. ağacı ise 10-20 m. büyüklüğündedir. Yaprakları ince-uzun ve karşılıklı parçalıdır. Kışın yapraklarını dökmez. Yaş iken toplanan, gölgede kurutulup saklanan, mentollü nefes açıcı bir tadı olan ağaçtır. Kullanım Şekli  Yemeklere ve köfte yaparken çeşni olarak katılabilir. Tohumlar ağızdan çiğnenerek kullanılabilinir. 1 su bardağı bal şerbetine 2-3 gr. Kebabiye tozu katılıp içilebilir. Kebabiye karabiber gibi havanda ezilerek kullanılır. Bal ile karıştırılır. Kebabiye çayı y..

75,00TL

Kebabiye 500 Gr Genel Özellikler Kebabiye karabibere çok benzeyen daha çok Endonezya, Hindistan bölgelerinde yetişen kuyruk gibi bir uzantısı olduğu için kuyruklu biber olarak da adlandırılan kababiye bitkisinin kurutulmuş meyvelerine denir.Ülkemizde yetişmez. Tropikal bölgelerde, Uzakdoğu ve Güney Asya'da bulunur. Günümüzde Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetiştirilmeye başlanan karabibar cinsi bir ağaçtır. Salkım halinde yetişen meyvelerinin Üzeri buruşuk, açık siyah renkte ve 3-5 mm. büyüklüğündedir. ağacı ise 10-20 m. büyüklüğündedir. Yaprakları ince-uzun ve karşılıklı parçalıdır. Kışın yapraklarını dökmez. Yaş iken toplanan, gölgede kurutulup saklanan, mentollü nefes açıcı bir tadı olan ağaçtır. Kullanım Şekli  Yemeklere ve köfte yaparken çeşni olarak katılabilir. Tohumlar ağızdan çiğnenerek kullanılabilinir. 1 su bardağı bal şerbetine 2-3 gr. Kebabiye tozu katılıp içilebilir. Kebabiye karabiber gibi havanda ezilerek kullanılır. Bal ile karıştırılır. Kebabiye çayı y..

130,00TL

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)


ÜCRETSİZ KARGO

7/24 CANLI DESTEK

SORUNSUZ DEĞİŞİM GARANTİSİ

DESTEK +90 850 441 1 121

end onesignal Script