Sepetim

Kapat
  • Alışveriş sepetiniz boş!

Çoban Çökerten

Çoban Çökerten 1 kg Genel Özellikler Latince adı ‘Tribulus terrestris’ olan Çoban çökerten, kimyongiller familyasındandır.  Avustralya kökenli bir bitkidir. Asya, Avrupa ve Amerika’da yetişmektedir. Ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgelerinde yaygın olarak bulunur. Toprağa yatık olarak büyüyen, yaprakları merdiven gibi yeşil parçalı, taç yapraklı tek yıllık otsu bir bitkidir.    Çarık dikeni, Demir dikeni, Deve çökerten, Turnagagası, Çobaniğnesi isimleriyle de bilinir. Açık sarı renkte narin görünümlü çiçekler açar. Meyvesi boynuz şeklinde sivri uçlara sahiptir. Bitki ismini bu dikenli meyvelerden almıştır. Çok çok eski çağlardan beri bilinen Çoban çökerten bitkisi, Antik çağda tedavi amaçlı kullanılmıştır. İbn’i Sina bitkiyi damar tıkanıkları hastalıklarının iyileştirilmesi için önermiştir. Romalılar yaraların tedavisinde merhem olarak kullanmışlardır. Kokusuz ve tatsız olmasına rağmen bitkinin şifasal faydalarına inanıldığından çeşitli kültürler arasında hatırı sayılır..

36,00TL

..

18,00TL

Çoban Çökerten 250 Gr Genel Özellikler Latince adı ‘Tribulus terrestris’ olan Çoban çökerten, kimyongiller familyasındandır.  Avustralya kökenli bir bitkidir. Asya, Avrupa ve Amerika’da yetişmektedir. Ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgelerinde yaygın olarak bulunur. Toprağa yatık olarak büyüyen, yaprakları merdiven gibi yeşil parçalı, taç yapraklı tek yıllık otsu bir bitkidir.    Çarık dikeni, Demir dikeni, Deve çökerten, Turnagagası, Çobaniğnesi isimleriyle de bilinir. Açık sarı renkte narin görünümlü çiçekler açar. Meyvesi boynuz şeklinde sivri uçlara sahiptir. Bitki ismini bu dikenli meyvelerden almıştır. Çok çok eski çağlardan beri bilinen Çoban çökerten bitkisi, Antik çağda tedavi amaçlı kullanılmıştır. İbn’i Sina bitkiyi damar tıkanıkları hastalıklarının iyileştirilmesi için önermiştir. Romalılar yaraların tedavisinde merhem olarak kullanmışlardır. Kokusuz ve tatsız olmasına rağmen bitkinin şifasal faydalarına inanıldığından çeşitli kültürler arasında hatırı sayıl..

11,30TL

Çoban Çökerten 500 Gr Genel Özellikler Latince adı ‘Tribulus terrestris’ olan Çoban çökerten, kimyongiller familyasındandır.  Avustralya kökenli bir bitkidir. Asya, Avrupa ve Amerika’da yetişmektedir. Ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgelerinde yaygın olarak bulunur. Toprağa yatık olarak büyüyen, yaprakları merdiven gibi yeşil parçalı, taç yapraklı tek yıllık otsu bir bitkidir.    Çarık dikeni, Demir dikeni, Deve çökerten, Turnagagası, Çobaniğnesi isimleriyle de bilinir. Açık sarı renkte narin görünümlü çiçekler açar. Meyvesi boynuz şeklinde sivri uçlara sahiptir. Bitki ismini bu dikenli meyvelerden almıştır. Çok çok eski çağlardan beri bilinen Çoban çökerten bitkisi, Antik çağda tedavi amaçlı kullanılmıştır. İbn’i Sina bitkiyi damar tıkanıkları hastalıklarının iyileştirilmesi için önermiştir. Romalılar yaraların tedavisinde merhem olarak kullanmışlardır. Kokusuz ve tatsız olmasına rağmen bitkinin şifasal faydalarına inanıldığından çeşitli kültürler arasında hatırı sayıl..

19,50TL

..

7,90TL

Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)


ÜCRETSİZ KARGO

7/24 CANLI DESTEK

SORUNSUZ DEĞİŞİM GARANTİSİ

DESTEK +90 850 441 1 121

end onesignal Script