Çubuk Vanilya Çubuğu 14-16 cm A Kalite 1 Adet Cam Tüp | Vanilya | Baharatlar | Aktar Diyarı | Türkiye'nin Güvenilir Online Aktarı

Menü

15,86 TL
Stokta Yok
Bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan 1,59 TL

Çubuk Vanilya
Vanilya salepgiller ailesinin bir üyesi olup ana vatanı Meksika Madagaskar Cava ve Antiller olan ancak günümüzde birçok tropik iklimde yetiştirilen bir bitkidir. Hoş kokusu nedeniyle gıda kozmetik ve sağlık sektöründe sıklıkla kullanılır.Vanilya bütün toz ve özüt olmak üzere üç şekilde üretilmektedir.
Baharatlar
Tarçın karanfil zencefil kakule ve karabiber gibi yiyeceklere verdikleri koku ya da tatları nedeniyle yetiştirilen bitkilerin kurutulmuş kısımlarına verilen genel ad olup çeşni amaçlı kullanılmaktadır.Baharat bu türden bitkilerin kök sap tohum meyve ya da yaprak gibi kısımlarının kurutulmasıyla elde edilir.
Bitki Tohum Baharat
Dünya üzerinde 1.000.000 civarında bitki türünün bulunduğu tahmin edilmektedir.Bunların henüz yarıya yakını tanımlanıp isimlendirilebilmiştir.Gıda elde etmek için üretilen türler ancak 3.000 civarındadır. Buna karşılık yabani olup da gıda olarak kullanılan bitki türünün 100.000'in üzerinde olduğu sanılmaktadır. Tedavi amacıyla kullanılan bitkilerin miktarı antik çağdan beri devamlı bir artış göstermektedir.Ülkemiz doğal florasındaki 10.000 civarındaki bitki türünün 1/3’ ünün endemik olduğu aromatik bitkilerin ise bu oranın % 30’unu teşkil ettiği bildirilmektedir. Tüm Avrupa’da toplam 12.000 bitki türü olduğu düşünüldüğünde biyolojik çeşitliliğimizin zenginliği görülmektedir.
Kullanım Şekli
Vanilya çubuğu ikiye bölünerek bıçağın sırtıyla çekirdekler çıkarılarak kullanmak istediğiniz malzemenin içine katılır.
Muhafaza Şekli
Serin ve kuru bir ortamda saklanmalıdır.
Marka Hakkında
Butik üretim yaptırdığımız bitki bitki türevleri ve farklı formdaki bitkiler son mahsül ürünüdür. Asla seri üretim yapmadan en fazla 3 aylık bazen günlük siparişe göre paketleme planları yapılarak uzman kontrolünde tedarik edilen ürünlerdir. Bitki ve bitki formları (dökme bitki su yağ macun karışımlarda ) seri üretimine kesinlikle karşıyız .rafta beklemeye etken maddenlerin kaybolmasından bitkinin özelliğini yitirmesinden dolayı talep doğrultusunda taze az ve butik üretim ve paketleme yapmaktayız.Özellikle Bitki suları ve yağları kesinlikler butik üretim olmalı ve raflarda beklememelidir.
Firma Hakkında
Aktar Diyarı her ne kadar ticari bir işletme ise de hakkımızda yazımızda okuyacağınız üzere misyon projedir. İhtiyacı olan bitkisel ürünleri zamanında taze ve hepsini bir arada bulamayan her defasında aldatılan bulsa bile gidip alamayan yada çok pahalıya alan benim gibi çok insan olduğundan açtığımız bir işletmedir aktar diyarı. Zayıflama ürünleri kış çayları yada beslenmeye yönelik ürünler alan müşterilerimiz firmanın kuruluş misyonunu belki tam anlayamaz ama tedavi amaçlı aktar aktar gezen hele sevdikleri için gezen çarşıdan eli boş dönen ve kandırılan müşterilerimiz bizi daha iyi anlar . Doğacak muhtemel hatalarının hemen telafi edildiği Neden belirtmeksizn ürün iadesi yapılabilen Uzman desteğinin anında verildiği Türkiye nin hem sanalda hemde gerçekte en büyük aktar marketidir. MYTEK bilişim A:Ş bünyesinde kurulan ticari kaygı duymadan hizmet ve yardım odaklı misyonunundan asla ödün vermeyecektir. Metin Yıldırım ( Kurucu Müşteri )

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor